Ana Sayfa internet Twitch, İleti Sabitleme Özelliğini Duyurdu: 1850 TL!

Twitch, İleti Sabitleme Özelliğini Duyurdu: 1850 TL!

0
Twitch, İleti Sabitleme Özelliğini Duyurdu: 1850 TL!

Günümüzün en tanınan canlı yayın platformu Twitch, her ne kadar içerikleriyle eleştiriliyor olsa da her gün dünya çapında milyonlarca izleyiciye konut sahipliği yapıyor. İçerik üreticilerinin bağış ve bit üzere yollarla para kazandığı platform, bugün garip bir özelliğiyle karşımıza geldi.

Twitch’in yalnızca seçili birtakım kanallarda izleyicilerin gönderdiği bildirisi muhakkak bir müddetliğine en dorukta sabitlemesini sağlayan bir özellik test ettiği duyuruldu. Üstelik bu sabitleme özelliği, atılan bağışlar ya da bitlerden bağımsız ödenecek bir fiyat ile kullanılabiliyor.

30 saniye bildiri sabitlemek 5 dolar!

Twitch, İleti Sabitleme Özelliğini Duyurdu: 1850 Tl! - Yerli Portal

Elevated Chats” olarak isimlendirilen test etabındaki özellikte kullanıcılar, bir ileti yazarak bu bildirinin, sohbet penceresinin en doruğunda gözükmesini sağlıyor. Ancak bildirinin sabitlenmesi için istenen fiyat ise şimdiden ziyadesiyle konuşulacak üzere:

  • 30 saniye sabitlemek için 5 dolar
  • 1 dakika sabitlemek için 10 dolar
  • 1 dakika 30 saniye sabitlemek için 25 dolar
  • 2 dakika sabitlemek için 50 dolar
  • 2 dakika 30 saniye sabitlemek için 100 dolar

İzleyicilerin ileti sabitlemek için ödediği fiyatın %70’i içerik üreticilerine gönderilecek. %30’luk kısım ise Twitch’in kurulu olacak.

Özellik herkesin kullanımına açıldığında fiyatların nitekim de bu kadar yüksek olup olmayacağı bilinmiyor. Olağan bu fiyatlar, mahallî para ünitelerine nazaran de ayarlanacak. Ama bildiri sabitlemenin fiyatı, şu anda yalnızca dolar cinsinden belirlenmiş ve kullanıma sunulmuş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz