Ana Sayfa Yazılım WhatsApp Bildirilerini Kurtarma ve Aktarma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Bildirilerini Kurtarma ve Aktarma Nasıl Yapılır?

0
WhatsApp Bildirilerini Kurtarma ve Aktarma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, bugün milyarlarca aktif kullanıcıya sahip. O denli ki çabucak her akıllı telefon, bu uygulama önyüklü olarak geliyor ve kullanıcılar, her ne olursa olsun WhatsApp’tan vazgeçmiyorlar.

Hatta birtakım durumlar var ki kullanıcılar, WhatsApp nedeniyle akıllı telefonlarını değiştiremeyebiliyorlar. Bilhassa de Android’den iOS’a yahut iOS’tan Android’e geçmeyi planlayan kullanıcılar için WhatsApp’taki transfer süreci, ne yazık ki bugüne dek pek de kolay değildi

Peki Silinen WhatsApp bildirileri nasıl kurtarılır ve aktarılır?

Whatsapp Bildirilerini Kurtarma Ve Aktarma Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

WhatsApp iletilerini iOS’tan Android’e yahut Android’den iOS’a aktarmanın kolay olmadığı üzere silinen WhatsApp mesajları, işlerin daha da şiddetli bir hal almasına neden oluyor. Lakin yeniden de kullanabileceğiniz bir sistem mevcut. iToolab WatsGo ile Android ve iOS’ta silinen WhatsApp bildirilerini kurtarıp, aktarabilirsiniz.

iToolab WatsGo, WhatsApp yahut WhatsApp Business için kullanabileceğiniz bol özellikli bir uygulama. Bu uygulamayı kullanarak WhatsApp bilgilerinizi kurtarabilir, Android ile iOS ortasında çok taraflı olarak (Android’den iOS’a yahut iOS’tan Android’e) olarak aktarabilirsiniz. Ayrıyeten bu uygulama aracılığıyla WhatsApp’taki tüm bilgileri bilgisayarınıza yedekleyebilir, böylece akıllı telefonunuzda da yer açabilirsiniz. Android 13 ve iOS 16 ile de tam uyumlu olması, iToolab WatsGo’nun neredeyse tüm akıllı telefonlarda kullanılabileceği manasına geliyor.

Whatsapp Bildirilerini Kurtarma Ve Aktarma Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Uygulamanın öne çıkan özelliklerine baktığımızda; en kıymetli konunun transfer suratı olduğunu görüyoruz. iToolab WatsGo, saniyede 10,240 kb bilgi transferi yapabiliyor ki Apple’ın geliştirdiği “Move to iOS”un saniyede 6,144 kb bilgi transferi yapabildiğini düşündüğümüzde, bu sayı hiç de üzücü değil. Ayrıyeten 20’den fazla bilgi cinsini de bu uygulama ile aktarabilirsiniz. Geliştirici takım, iToolab WatsGo’nun bilgisayar korsanlığına karşı yüzde 100 inançlı olduğunu, kullanıcıların bu uygulamayı rahatlıkla kullanabileceğini söylüyor.

Bu ortada, iToolab WatsGo’nun uygun maliyetli bir yazılım olduğunu da belirtelim. Üstelik geliştirici grup, premium özelliklerin tamamını faal hale getiren Pro sürüm için yüzde 30’luk indirim kampanyası başlatmış durumda.

iToolab WatsGo ile WhatsApp transferi nasıl yapılır?

  • Adım #1: iToolab WatsGo indirin ve kurun.
  • Adım #2: Her iki telefonu da bilgisayara bağlayın.
  • Adım #3: Aktaracağınız dataları seçin.
  • Adım #4: Bilgi transferinin tamamlanmasını bekleyin.

Adım #1: iToolab WatsGo indirin ve kurun

Whatsapp Bildirilerini Kurtarma Ve Aktarma Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

iToolab WatsGo’yu kullanarak WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak için yapmanız gereken birinci şey, uygulamayı indirmek olacaktır. Gerekli süreçleri yaptığınızda karşılaşacağınız ekranı yukarıda görüyorsunuz.

Adım #2: Her iki telefonu da bilgisayara bağlayın

Whatsapp Bildirilerini Kurtarma Ve Aktarma Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Verilerin transferini sağlamak için hem WhatsApp’ın yüklü olduğu Android telefonu hem de data transferi yapacağınız iPhone’u bilgisayara bağlamanız gerekmektedir. Kablo aracılığıyla telefonları bağlayın ve ekranların açık olduğuna emin olun.

Adım #3: Aktaracağınız dataları seçin

Sırada hangi dataları aktaracağınızı seçmek var. WhatsApp’taki tüm verileri seçebileceğiniz üzere sadece kimi evrak cinslerini de seçebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra “Transfer” butonuna tıklayın.

Adım #4: Bilgi transferinin tamamlanmasını bekleyin

Whatsapp Bildirilerini Kurtarma Ve Aktarma Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Bu noktada bir müddet beklemeniz gerekmektedir. iToolab WatsGo, Android telefondaki dataları evvel kopyalayacak, akabinde da iPhone’a uygun hale getirecek. Bundan sonraki süreçte de dataların tamamı, iOS ekosistemine aktarılmış olacak. Bekleme müddetiniz, WhatsApp’taki bilgilerinizin büyüklüğüne nazaran değişecektir.

Whatsapp Bildirilerini Kurtarma Ve Aktarma Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Yukarıda anlattıklarımızı uygulamakta sorun yaşayabilirsiniz. Tüm kullanıcıları önemseyen iToolab takımı, bir de YouTube görüntüsü hazırladı. Çabucak aşağıda bulunan görüntüyü izleyerek iToolab WatsGo’yu nasıl kullanacağınızı gözlerinizle görebilirsiniz.

Bu ortada; iToolab WatsGo, WhatsApp’ı transfer etmek için kullanabileceğiniz tek uygulama değil. Örneğin Apple tarafından piyasaya sürülen Move to iOS (iOS’e Taşı) isimli uygulamayı kullanarak da WhatsApp’ı transfer edebiliyorsunuz. Lakin bu uygulama pek de başarılı değil. Ayrıyeten hayli yavaş. 

Gelin Move to iOS ile iToolab WatsGo’yu kısaca karşılaştıralım:

Özellik Move to iOS iToolab WatsGo
Fabrika ayarlarına döndürme Var Yok
Çift taraflı aktarım Yok Var
Veri transfer hızı 6,144 kb/s 10,240 kb/s
Aktarımı desteklenen bilgi tipi sayısı Sadece WhatsApp 20’den fazla data tipi için tam destek
İşletim sistemi desteği Android 4 ve sonrası ile iOS 9 ve sonrası Android 5 ve sonrası ile iOS 10 ve sonrası

İşte WhatsApp’taki bilgileri Android’den iPhone’a transfer etmek aslında bu kadar basit. Şayet adımları sakin ve yanılgı yapmadan uygularsanız, siz de temel bilgisayar bilgisiyle bile WhatsApp transferini başarılı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz